LKS Naprzód Czyżowice - strona oficjalna

Naprzód Czyżowice - MOSiR Odra I Wodzisław 6:1 (sparing)
Ładowanie...

pon.

Sparingi

• autor: naprzód cz., 2021-07-27 11:08

Wisła Strumień - 3:1 (Adrian Wierzgoń 3)

Gwiazda Skrzyszów - 11:1 (Adrian Wierzgoń 5, Patryk Adamczyk 4, 2 gole samobójcze)

Płomień Ochojec - 4.8, godz. do ustalenia (Ochojec)

LKS Górki Śl. - 7.8, puchar Polski p. Racibórz, mecz w Górkach.

Zebranie

• autor: naprzód cz., 2021-07-27 11:20

Walne zebranie sprawozdawcze za rok 2020 odbędzie się 10 sierpnia o godz. 18.00 w budynku klubowym.

Pamiątki klubowe

• autor: naprzód cz., 2021-07-15 15:14
W sklepie Mrówka Czyżowice-Mixpol do nabycia są jubileuszowe gadżety wydane na 100-lecie klubu.
Ceny: książka 50 zł, szalik 35 zł, odznaka 20 zł, proporczyk 15 zł. Zachęcamy wszystkich do zakupu.

• autor: naprzód cz., 2021-06-29 15:14

Zdjęcia z obchodów 100-lecia Naprzodu Czyżowice.

Galeria cz.1>>

Galeria cz.2>>

• autor: naprzód cz., 2021-05-14 09:56

Informujemy, że Podczas spotkania z Kuźnią Raciborską była organizowana zbiórka na rzecz odbudowy boiska w Zawadzie. Udało się zebrać kwotę w wysokości 1730 zł.

Cała kwota została już przelana na konto oficjalnej zrzutki organizowanej przez klub z Zawady. Wszystkim osobom, które wsparły tą inicjatywę dziękujemy.

Klub z Zawady można wesprzeć cały czas pod tym linkiem https://zrzutka.pl/d2fp62

Czyżowice - Rogów - skrót meczu

• autor: naprzód cz., 2021-05-08 21:14

Zachęcamy do subskrybowania kanału Swojska Piłka.

Historia Czyżowickiego Sportu

• autor: naprzód cz., 2021-04-16 10:08

Publikacja pt. „Historia Czyżowickiego Sportu”, której autorami są Jerzy Cichy i Piotr Pawlica, została w głównej mierze zrealizowana w ramach projektu grantowego "Nasze skarby - popularyzacja materialnego i niematerialnego dziedzictwa obszaru Morawskich Wrót". Jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 tj. Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów  Wiejskich na lata 2014-2020.

Książka niewątpliwie  przyczynia się do promowania obszaru LGD Morawskie Wrota poprzez pielęgnowanie pamięci o ludziach, miejscach i wydarzeniach związanych z historią powstawania i rozwoju LKS Naprzód Czyżowice na przestrzeni 100 lat. Te 100 lat, to przede wszystkim formowanie się czyżowickiego sportu, jego rozwój i ewaluacja. Publikacja wykracza daleko poza przedstawienie wydarzeń sportowych i genezę powstania klubu. To także historia o miejscowości, towarzyszących ważnych wydarzeniach, budowaniu infrastruktury, zawiązywaniu się organizacji i stowarzyszeń. Celem tej publikacji jest także zachowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego obszaru. Ukazuje piękno pracy społecznej, lokalnego zaangażowania w ważne sprawy dla dobra społeczności i przyszłych pokoleń oraz ukazuje jak ważna jest współpraca przez pryzmat różnych wspólnych działań. Podkreśla też potrzebę integracji społecznej i pasji oraz tego, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Okazuje się, że za pomocą historii rozwoju lokalnej piłki nożnej, można opisać swoją lokalną miejscowość , jej historię, kulturę i społeczeństwo. Jest to prawdziwa kopalnia wiedzy pod względem historycznym, nieznanych dotąd ciekawostek oraz faktów. Publikacja zawiera kronikarski zapis wydarzeń. Przytoczone są również sylwetki sportowców- bohaterów, którzy walczyli w Powstaniach Śląskich na naszym obszarze. Autorzy oddali klimat opisanych czasów, przedstawili całe pokolenia zawodników na przestrzeni 100 lat. Opisali historycznie koleje losu klubu, jego zmiany strukturalne i organizacyjne. Nie brakuje też  historii formowania się  innych dyscyplin sportowych, takich jak: tenis stołowy, szachy, skat sportowy, biegi na orientację. A wszystko podparte jest  ogromem przeróżnych statystyk, ciekawymi komentarzami, zestawieniami i kalendarium. W książce można znaleźć również tabele i wyniki meczów, które są opracowane i zaprezentowane w czytelnych zestawieniach statystycznych. W części dokumentacyjnej  można zapoznać się ze składami drużyn pochodzących z sołectw Gminy Gorzyce występujących w rozgrywkach. Przybliża także  sylwetki wybitnych lokalnych sportowców i osób, które wywarły ogromny wpływ na rozwój czyżowickiego sportu. Jest to historia opowiedziana fotografiami. W publikacji znajdują się zdjęcia grupowe i portretowe a także fotografie  przedstawiające rozwijającą się infrastrukturę oraz wycinki prasowe. W książce nie brakuje również akcentu kultury śląskiej. Już na wstępie czytelnik zostaje  zapoznany z gwarą śląską '"Po naszymu, czyli po śląsku". A wszystko po to, by zachować w pamięci naszego regionu śląskie słowa, szczególnie te najbardziej związane ze sportem.

Publikacja powstała na pamiątkę jubileuszu obchodów 100-lecia LKS Naprzód Czyżowice , który przypada na 2021 roku.  Autorzy oraz Zarząd LKS Naprzód Czyżowice serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej powstania i życzą przyjemnej lektury a wszystkich zainteresowanych jej nabyciem proszą o kontakt z klubem.

Magdalena Sieńko

LKS Górki ŚląskieNaprzód Czyżowice
spotkanie pucharowe
LKS Górki Śląskie   Naprzód Czyżowice
2021-08-07, 17:00:00

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

KS Kornowac - Naprzód Czyżowice
Odra Nieboczowy - LKS Studzienna